“Një burrë me mjekër të bardhë më ushqeu nën rrënoja”, Taravari: E vërtetë, e ka ushqyer fuqia e Zotit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2023

Neurologu Arben Taravari ka komentuar përgjigjen e vajzes 6 vjeçare e cila tha se e ka ushqyer një njeri me mjekër të bardhë nën rënoja pas tërmetit në Turqi.

“Një burrë me mjekër të bardhë mbi kalë të bardhë më ushqeu nën rrënoja” u shpreh 6 vjeçarja në një intevistë pasi shpëtoi.

Sipas doktorit Arben Tarvarit, ngjarja është e vërtet sepse truri ka pasur proteina pas tre ditëve që do të thotë se e ka ushqyer fuqia e Zotit, përcjell TS.

“Në këto ditë të vështira për shtetin turk, sirian dhe gjithë botën, duket se midis fatkeqsisë që solli tërmeti, po vijnë dëshmi të mrekullisë së Zotit. Rasti më i specifik është ai i një vajze 6 vjeçare. Ajo qëndroi plot tre ditë nën rrënoja, dhe pasi doli prej atje i tregoi një gazetari turk se nuk kishte pasur as etje dhe as uri. Sipas 6 vjeçares një plak me kalë të bardhë vinte dhe e ushqente herë pas here…madje ai mbante shtëpinë mbi supe që mos binte mbi vogëlushen, u shpreh ajo.
Kjo video është bërë virale në të gjithë botën. Shumë e quajnë mrekulli të Zotit, por ka edhe po kaq shumë që e quajnë delirium, trillim, shpikje të fëmijës.
Unë jam njeri që i besoj shkencës, si neurolog, gjithë jetën time që merrem me trurin dhe përpiqem t’a kuptoj atë. Sa më shumë thellohem në njohjen e këtij organi kapital aq më shumë bindem në ekzistencën e pamohueshme të Zotit!
Ndaj sot si neurolog i besoj vajzës 6 vjeçare…ajo që dëshmon nuk është trillim i një fëmije, është prezenca e Zotit që na do dhe kujdeset për ne, megjithë çmendurinë që na karakterizon si specie.
P.s
Vajzës i janë bërë analizat shkencore dhe jashtë çdo mundësie logjike ka rezultuar se trupi i saj çuditërisht ka pasur sasi të larta proteinash pavarsisht se ka qëndruar 3 ditë nën rrënoja!” ka shkruar Taravari.

TË FUNDIT
6 minuta
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
8 minuta
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
1 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
2 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
3 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

ME TE LEXUARA

18 orë
Ka ndërruar jetë njëri nga të plagosurit në Rrugën e Plastikave
4 orë
Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro
11 orë
Osmani: Votimi në NATO, hap i rëndësishëm për fatin e Kosovës
8 orë
9 ditë sallat e operacionit jashtë funksionit! MSH pret rezultate nga Gjermania, por nuk dihet kur vijnë
16 orë
Paraqitje e shpeshtë e shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave deri të enjten, stabilizim i motit nga e premtja

LEXO MË SHUMË

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

kadri

Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

INFO

NA NDIQ