Një djalë 18-vjeçar ka humbur jetën në një aksident në Tetovë

Picture of INA
INA

03/10/2023

18 vjeçari nga Siniçani i Tetovës ka humbur jetën në një aksident, i cili ka ndodhur mbrëmë në rrugën rajonale Pirok-Tetovë, në Palçishtë i Pshtëm.

Sipas informacionit nga SPB Tetovë, aksidenti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 21:30, kur M.Z me automjetin “BMW” me regjistrime të Tetovës, ka dalë nga rruga dhe ka goditur shenjën e komunikacionit.

Në aksident, M.Z. ka pësuar lëndime të rënda trupore nga të cilat ka ndërruar jetë në vend, kurse pasagjeri A.Z.(23) nga fshati i njëjtë ka pësuar lëndime trupore, që e kanë konstatuar nga spitali Klinik i Tetovës, ku është transportuar për ndihmë mjekësore.

Prokuroria publike dhe ekipi i SPB Tetovë kanë bërë hulumtimin e plot, dhe pas urdhëri të prokurorit publik do të bëhet obduksion në trupin e të ndjerit.

TË FUNDIT
1 min
Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit
59 minuta
Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve
1 orë
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së
1 orë
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
2 orë
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

ME TE LEXUARA

1 ditë
Një ‘ushtri’ e tërë administratorësh do të kalojë nga një ministri në tjetrën në pesë muajt e ardhshëm
2 orë
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
19 orë
SHBA përfshin në Listën e Zezë edhe rrjetin që rriti pasurinë e Dodikit
1 ditë
Mickoski pritet të dorëzojë në Kuvend propozimin për përbërjen e qeverisë së re
12 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
1 ditë
Ndërroi jetë Stojan Andov, kryeparlamentari i parë i RMV-së
1 orë
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
19 orë
Serbi Stoilkoviç pjesë e Qeverisë, ja çka thotë Mickoski

LEXO MË SHUMË

Izet Mexhiti LD 2

Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit

moti Vapa nxehti temperaturat

Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve

ilire-dauti

Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

Borell

REL: Borrell rekomandon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës

virus_19

​Një infeksion bakterial vdekjeprurës trondit Japoninë

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

haxh-meke

Temperatura ekstreme 50 gradë C, mbi 550 pelegrinë ndërrojnë jetë në Mekë

INFO

NA NDIQ