Një Golf i ri lansohet në fund të janarit

ina-online
ina-online

15/01/2024

Golfi është zemra e markës së Volkswagen dhe qëndron për termin “bestseller” si pothuajse çdo model tjetër.

Më shumë se 37 milionë automjete janë shitur në tetë gjenerata dhe tani janë bërë 50 vjet prej kur doli në shitje modeli shumë i njohur dhe shumë i dashur edhe për shqiptarët.

Golfi nuk ka formësuar vetëm lëvizshmërinë në Gjermani, por edhe në shumë rajone të tjera në mbarë botën.

Tani bëhet e ditur se në fund të janarit do të prezantohet një Golf i ri dhe sikurse modelet paraardhëse do të sjellë risi të shumta në prodhimin serial.

Golfi i ri pritet të jetë një version i rifreskuar i Golf 8-shit aktual dhe para-shitjet mund të fillojnë këtë pranverë.

Ishte një revolucion automobilistik kur Volkswagen prezantoi Golfin e parë dhe kështu pasardhësin e Beetle-it legjendar në vitin 1974.

Golfi u bë shpejt një “Volkswagen” i vërtetë dhe milionat e para u shitën që në vitin 1976. Më shumë se 37 milionë automjete janë dorëzuar deri më sot. Kjo e bën makinën kompakte makinën më të suksesshme evropiane, Volkswagen-in më të shitur të të gjitha kohërave – dhe një ikonë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

SHBA, Britania dhe Bashkimi Europian godasin grupin famëkeq të krimit kibernetik

openAI

Mediat po paditin OpenAl dhe Microsoft

viber

Viber prezanton funksionin e ri

maserati

Modeli i ri nga Maserati do të dalë në shitje këtë verë

bitcoin

Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

IBM: Europa është më e goditura nga sulmet kibernetike në 2023

iphone- telefon mobil

Pse duhet t’i ndalni telefonat apo të aktivizoni ‘airplane mode’ në aeroplan

yahoo-aol

“Bie” Yahoo Mail, miliona përdorues nga e mbarë bota nuk po mund të qasen në aplikacion

iphone- telefon mobil

5 vendet në shtëpi ku interneti është i ngadaltë

INFO

NA NDIQ