Një grua e vdekur dhe pesë të lënduar në aksidentin e rëndë Tetovë-Gostivar (FOTO)

5 të lënduar dhe një grua e moshës së re mbetet e vdekur në aksidentin i cili ka ndodhur para pak çastesh.

Siç mëson portali TetovaSot nga Spitali i Tetovës, një grua është pranuar e vdekur dhe 5 të lënduar një është transferuar në Spitalin e Shkupit dhe katër të tjerë janë në gjendje më të lehetë që mjekohen në Spitalin e Tetovës.

Edhe Komandati i Zjarrfiksave të Tetovës, Uka Aliti për TetovaSot ka konfirmuar se ka edhe viktima nga ky aksident me fatalitet i cili ka ndodhur para pak çastesh. Nuk dihet ende asgjë në lidhje me viktimat apo për numrin e të plagosurve si dhe identitetin e tyre.

Ekipet e policisë dhe zjarrfiksave janë në vendngjarje, dhe po punojnë në zbardhjen e plotë të aksidentit./TetovaSot/