Një grua nga Kavadari ka paguar 300 euro për punë jashtë vendit, por nuk ka marrë dokumente

ina-online
ina-online

17/11/2023

Një 49-vjeçare nga Kavadari ka raportuar se është mashtruar nga një person i cili është paraqitur si ndërmjetës për punë jashtë vendit.

Ata janë takuar përmes një aplikacioni celular, pas së cilës në periudhën nga 14 gushti deri më 18 shtator i ka paguar gjithsej 18.437 denarë për sigurimin e dokumenteve për punë jashtë vendit.

Siç raportohet, ajo nuk ka marrë dokumentet, dhe personi ka ndërprerë komunikimin, pas së cilës ajo ka kuptuar se ishte mashtruar, sipas policisë. Po merren masa për zbardhjen e rastit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

Krenar Lloga

Lloga: Presim që Palevski të ekstradohet sa më shpejtë! 

INFO

NA NDIQ