Një grua nga Sanxhaku vlen më shumë se një mijë burra në Ballkan

ina-online
ina-online

03/12/2023

Shkruan: Amina Nuraj

Për ata që ende nuk e dinë se kush janë gratë nga Sanxhaku, le të informohen pak më mirë.

Këtu në Sanxhak fjalën e fundit e kanë gratë. Këtu në Sanxhak gratë dinë të mbajnë pushkën më mirë se kimiken.

Këtu në Sanxhak gjëja e parë që mëson një vajzë është të mësojë për armët dhe vetëm më pas për përgatitjen e ushqimit.

Grave në Sanxhak u mësohet respekti për veten dhe se ato janë lidere në jetë. Kjo është arsyeja pse ne kemi një pritje negative në të gjithë Ballkanin, sepse shumica prej nesh janë më të përgatitur se çdo burr tjetër. Gratë e Sanxhakut nuk kanë frikë. 70% e grave në Sanxhak janë të arsimuara. Ne jemi tonat. Kur një grua nga Sanxhaku hyri në derë, të gjithë djemtë ulën kokën në dysheme.

Ngacmimi i grave nga burrat është pothuajse inekzistent, sepse nëse godet një grua në Sanxhak, kjo do të thotë se nesër do të vizitohesh nga ana e hoxhës dhe do të të çojnë në xhami për pushim të përjetshëm.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

blerim shala

Kërcënimet e tërthorta të Serbisë për Kosovën

rasti-Sopotit

Sopoti – 21 vjet, rast klasik i montuar, 12 banorë me 156 vite burg, 6 agjentët fajtorë kurrë nuk u përgjigjën!

edison ypi

Katibim

skender-asani

Idetë e mëdha në thelb kanë kauza mirëkuptimi

putin-balkan

Sulme kimike në qytetet gjermane!? Raporti: Pushtimi tokësor i Putinit, skenar i mundshëm

Enver Bytyqi

A ja vlen që shqiptarët të paguajnë kaq shumë për prestigjin e liderit?

opinion

Të ruhemi nga pseudoshkenca e sharlatanëve

Makron Macron

Macroni gjuajti sërish me bazukën e tij – dhe Rusia nuk është objektivi i vetëm

Xhelal Zejneli

Çështja shqiptare në Maqedoni-ridefinimi i Maqedonisë

INFO

NA NDIQ