Një i vdekur dhe dy të lënduar në aksidentin e mbrëmshëm në rrugën Prilep-Gradsko

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2022

Një person nga Prilepi ka humbur jetën në një aksident automobilistik në rrugën Prilep-Gradsko, transmeton Portalb.mk.

Sipas informacioneve fillestare të MPB-së të dhëna për MIA-n, aksidenti ka ndodhur në orën 17:55 mes një kamioni me gjysmërimorkio dhe një veture “golf”. I ndjeri ishte drejtuesi i veturës, D.K. (1982) nga Prilepi, vdekja e të cilit është konstatuar në ora 19:30.

Dy persona, nga ana tjetër, janë lënduar të cilët janë dërguar në Qendrën Klinike në Shkup.

Është bërë edhe këqyrja e vendit të aksidentit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ