Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti i rëndë në autostradën Shkup – Kumanovë

Picture of INA
INA

20/05/2024

Aksidenti rrugor ka ndodhur rreth orës 15:00, kur një makinë në të cilën ndodheshin tre persona ka dalë nga autostrada në fshatin Agino Selo. Nga aksidenti një person ka humbur jetën, ndërsa dy të tjerët me lëndime të rënda janë dërguar për tretman mjekësor.

“Rreth orës 15:00 në SPB Kumanovë është raportuar se në magjistralen Shkup – Kumanovë, afër fshatit Agino në Kumanovë, automjeti i pasagjerëve “Subaru Impreza” me marka të Kumanovës, i drejtuar nga I.A. (64) nga Kumanova, ka dalë nga rruga. Nga plagët e marra ka ndërruar jetë në vendngjarje pasagjeri B.N. nga Kumanova, ndërsa një mjek nga Emergjenca e Kumanovës ka konfirmuar vdekjen. Shoferi I.A. dhe pasagjeri D.N. ka pësuar lëndime fizike të konstatuara në Spitalin e Përgjithshëm të Kumanovës. “Inspektim është kryer nga ekipi inspektues i MPB-së së Kumanovës dhe prokurori publik, me urdhër të të cilit trupi i të ndjerit është dorëzuar për obduksion”, thonë nga MPB.

Për nxjerrjen e veturës nga ora 15:35 deri në ora 17:35 ka intervenuar Njësiti Territorial Zjarrfikës (TPZH) Kumanovë me 1 automjet dhe 4 zjarrfikës.

TË FUNDIT
12 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
21 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
21 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
21 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
22 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

23 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
22 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
22 orë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
22 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
22 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia
21 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
21 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
21 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
12 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

LEXO MË SHUMË

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

orhan murtezi

Orhan Murtezani ministër për Integrime?

INFO

NA NDIQ