Një i vdekur e dy të lënduar në aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2023

Një person ka vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur sot rreth orës 16:10 në autostradën “Ibrahim Rugova”, drejtimi Prishtinë-Prizren, në Vërmicë.

Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar dy persona të tjerë. Të njëjti janë dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit.

“Njësitet kompetente policore iu kanë përgjigjur rastit, përderisa ekipi mjekësor ka konstatuar se një person ka humbur jetën. Dy persona të tjerë po ashtu si pasojë e aksidentit kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar për trajtim mjekësor në Prizren. Në vendin e ngjarjes kanë dalë Njësiti i hetimeve, zjarrfikësit si dhe autoambulanca, për rastin gjithashtu është njoftuar edhe Prokurori e Mjekësia Ligjore”- ka thënë Hoxha.

Sipas tij, hetime aktive janë duke u kryer për shkaqet që kanë dërguar deri tek aksidenti i rëndë dhe me pasoja tragjike.

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje drejtuesve të automjeteve që të jenë të kujdesshëm, të respektojnë shenjat dhe kufizimet e shpejtësisë, posaçërisht në kohë të ndryshimeve atmosferike dhe reshjeve për të shmangur raste të tilla të aksidenteve me pasoja fatale.

TË FUNDIT
2 orë
VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij
5 orë
Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë
5 orë
Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit
9 orë
Gruaja e Blerim Ramadanit flet për arrestimin e tij: Ja si ndodhi arrestimi nga policia e Maqedonisë së Veriut
9 orë
Haziri: Me Trumpin kthehet marrëveshja e 3 shtatorit 2020, kjo e pret Kosovën

ME TE LEXUARA

5 orë
Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit
5 orë
Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë
2 orë
VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij
1 ditë
Dita e fundit: Kosova dhe Serbia duhet t’i dorëzojnë sot komentet për zbatimin e marrëveshjes bazike
1 ditë
Vrasja e policit në Serbi, MPJ-ja u kërkon mërgimtarëve të kenë kujdes ose të shmangin kalimin nëpër shtetin fqinj
1 ditë
Dy të lënduar pas një aksidenti mes tri veturave në Prishtinë
21 orë
Presidentja Osmani: Serbia dhe Rusia do të vazhdojnë të tentojnë destabilizimin e Kosovës dhe rajonit

LEXO MË SHUMË

IMG_4516

VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij

IMG_4512

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

vjosa-osmani

Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit

gruaja blerim ramadanit

Gruaja e Blerim Ramadanit flet për arrestimin e tij: Ja si ndodhi arrestimi nga policia e Maqedonisë së Veriut

lutfi haziri

Haziri: Me Trumpin kthehet marrëveshja e 3 shtatorit 2020, kjo e pret Kosovën

artan-dhe-faton-hajrizi

Misteri i vrasjes në Serbi, autori ende në arrati – dyshimet te vëllezërit Hajrizi

vjosa osmani

Presidentja Osmani: Serbia dhe Rusia do të vazhdojnë të tentojnë destabilizimin e Kosovës dhe rajonit

policia kosoves

Dy të lënduar pas një aksidenti mes tri veturave në Prishtinë

policia serbe vrasje serbi

Vrasja e policit në Serbi, MPJ-ja u kërkon mërgimtarëve të kenë kujdes ose të shmangin kalimin nëpër shtetin fqinj

INFO

NA NDIQ