Një iftar i përbashkët në Studeniçan me vëllezërit shqiptarë nga Stambolli

ina-online
ina-online

29/03/2024

Veprimtarë dhe humanistë nga Stambolli me origjinë shqiptare shtruan sonte iftar për banorët e komunës së Studeniçanit.

“Sonte në iftar- në një atmosferë të ngrohtë,  së bashku me bashkveprimtarët nga e gjithë Karshiaka, në Studeniçan mikpritëm vëllezërit tonë shqiptarë nga Stambolli- të cilët na nderuan me prezencën e tyre!” , theksoi Rexhep Memedi, koordinatori i koalicionit opozitar shqiptar VLEN në komunën e Studeniçanit.

Ai shprehu faleminderime për të gjithë 400 pjesëmarrësit dhe ata që iu përgjigjën ftesës.

”Falenderojmë të gjithë dashamirët të cilët sonte na respektuan dhe ju përgjigjen ftesës sonë!
Falenderime edhe për musafirët- miqt tanë  nga Lugina e Preshevës , Shkupi e Karadaku i Kumanovës të cilët na e zbukuruan këtë iftar!”, deklaroi Memedi.(INA)

 

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KSHZ-Komisioni

Akreditohen 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj për zgjedhjet presidenciale

DASH departamenti amerikan

Korrupsioni i rëndë qeveritar dhe dhuna ndaj gazetarëve – raport i DASH për Maqedoninë e Veriut

pasaporta dokumente personale

Dhe në ditën e votimit, qytetarët e Shkupit do të mund të marrin dokumentet e tyre personale

zgjedhje maqedoni

Zgjedhjet presidenciale, të drejtë vote kanë 1.814.317 qytetarë

pompa-benzines-derivatet-naftes

Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

inbound9208091233378029311

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

izet

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

gashi

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

qoku

Bekim Qoku: Erdhi dita Ali opozita

INFO

NA NDIQ