Një Jashar në Serie A, pesë klube italiane pas 21-vjeçarit

ina-online
ina-online

22/01/2024

Ardon Jashari u grumbullua me kombëtaren e Zvicrës në Botërorin Katar 2022, duke u bërë shqiptari i tretë që garoi me helvetët në turneun më të rëndësishëm pas Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit.

21-vjeçari, i cili aktivizohet në rolin e mesfushorit, është pranë transferimit në Serie A, aty ku e kërkon Sassuolo. Klub ku luan edhe Nedim Bajrami, lojtari i kombëtares shqiptare.

Jashari është pjesë e Luzernit në elitën e futbollit zviceran, klub me të cilin ka kontratë deri në 2026. Drejtuesit e Sassuolos e kanë piketuar si përforcimin e duhur për skuadrën e Dionisit.Dhe po bisedojnë me homologët e Luzernit në lidhje me gjetjen e një marrëveshjeje për transferimin e Jasharit në Serie A, raporton Supersport.

Klubi zviceran kërkon 6.5 mln euro për të lënë të lirë Jasharin, autor i 4 golave dhe 2 asisteve me Luzernin gjatë këtij sezoni në të gjithë kompeticionet. Shtypi italian shkruan se Jashari pëlqehet edhe nga Napoli, Atalanta, Bologna dhe Verona. Por, Sassuolo qëndron në “pole” dhe po tenton të sigurojë shërbimet e tij.

Top Channel

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ