“Një komb, një flamur”, Dua Lipa uron Pavarësinë me flamurin kuq e zi

ina-online
ina-online

28/11/2023

Sot po festohet 28 nëntori, dita e Flamurit. Këtë vit bëhen plot 111 vite që kur u shpall Pavarësia e Shqipërisë.

Me këtë rast, të shumtë qenë personazhet publike që uruan festën, nga sportistë e deri te këngëtarë e aktorë.

Mes tyre që po bën xhiron e rrjetit është dhe urimi i këngëtares shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, e cila ka shpërndarë në “InstaStory” një postim të babait të saj, Dukagjin Lipa.

Ky i fundit ka postuar flamurin shqiptar dhe shkruan: “Një komb, një flamur. Urime Festa!”. Ndërsa, Dua ka shkruar: “Urime Festa e Pavarësisë”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

juli luizi

Juli i ka dy llafe për Luizin (video)

vajzat bbv big brother vip

Vajzat e BB VIP thurin planin për të shpëtuar banorin nga eliminimi. Çfarë ndodhi në dush?

bardhi

Motra e Bardhit refuzoi të takoj Sarën

Albi Nako

Albi Nako akuzohet për bullizëm, ironizoi me peshën e një vajze të vogël në emision

graciano romeo

Romeo Veshaj ironizon me daljen e Gracianos: Një dolli për ty, e mbajtëm fjalën vëlla

Graciano tagani

Ky është i eliminuari i mbrëmshëm nga Big Brother Vip Albania, u largua pa përshëndetur asnjë banor

luiz-ejlli1

Luizin e pyesin për BBV3, ai thumbon keq banorët

leonora jakupi

FOTO/Problemet shëndetësore të deputetes Musliu, Leonora Jakupi: Po ta dinë njerëzit se sa të bardhë e ke zemrën, do të luteshin për ty

Sara gjordeni bbvip

Sara bënë deklaratë të madhe: “Do të pozoj nudo…”

INFO

NA NDIQ