Një kompani e lidhur me Besa Trans transportonte pasagjerë pa licencë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/01/2022

Inspektorati i Qytetit të Shkupit ka shqiptuar gjobë dhe ka ngritur padi kundër kompanisë “Royal Travel DOOEL Skopje” për transportimin e udhëtarëve pa licencë.

Nga Qyteti i Shkupit informojnë se është kryer kontroll në tre autobusë dhe dy furgonë, dhe është konstatuar se një furgon i “Royal Travel DOOEL” ka bërë transportin e udhëtarëve për dhe nga Shkupi si dhe ekskursione, pa pasur licencë për agjenci turistike dhe transport për pasagjerë, si dhe për organizimin e ekskursioneve me guidë turistike, nga Ministria e Ekonomisë, e cila është e detyrueshme në përputhje me ligjin për turizmin, dhe nuk ka leje nga Ministria e Transportit dhe Post-Telekomunikacionit.

Ata theksojnë se kompania “Royal Travel DOOEL” në të cilën është regjistruar furgoni është themeluar më 28 dhjetor 2021 dhe sipas informacioneve të publikuara këto ditë në media bëhet fjalë për persona dhe automjete të lidhura me “Besa Trans”.

Kompanisë “Besa Trans” i është hequr licenca për transportin e udhëtarëve, pasi paraprakisht ishin konstatuar parregullsi në funksionimin e saj./Alsat

TË FUNDIT
45 minuta
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
53 minuta
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
1 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
1 orë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
2 orë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

ME TE LEXUARA

23 orë
Sali Berisha kryetari zyrtar i PD
2 orë
Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella
1 ditë
Disa rajone në Maqedoni në fazë portokalli – institucionet me rekomandime
17 orë
Taravari: Ja si e njoh Ziadin Selën
1 ditë
Paratë për derivate – Kjo është arsyeja e hallakamës me transportin urban në Shkup
6 orë
Gashi takon ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Florian Qehajën
23 orë
“I poshtër, edhe në det futet me shall” - Edi Ramës i publikohet intervista ku e shante Rugovën

LEXO MË SHUMË

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

gjermania-780x470

Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

cerdhe

Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm

INFO

NA NDIQ