“Një kope e mbledhur bashkë, për të promovuar…”/ Reagojnë nga Lëvizja Besa, ja për kë e kanë fjalën!

ina-online
ina-online

28/01/2024

Në Kuvendin e Maqedonisë, nuk po merr pjesë opozita shqiptare. Ata e kanë bojkotuar senacën për zgjedhjen e kryeministrit të qeverisë teknike, Talat Xhaferi.

Mysafirë në Kuvend ishin edhe gazetarët nga Kosova, Baton Haxhiu, Berat Buzhala dhe ai nga Shqipëria Blendi Fevziu, shkruan Bota Sot.

Për këtë ka reaguar nënkryetari i Besës, Fatmir Limani, i cili ka thënë se “një kope e mbledhur bashkë, për të promovuar kryeministrin e tepricës tekniko-teknologjike”.

Postimi i plotë:

MBLIDHET TUFA E PËRÇORIT

Edhe një kope e mbledhur bashkë, për të promovuar kryeministrin e tepricës tekniko-teknologjike…. !!! Përçori paska mbetur të festojë këtë ditë me koqe-bashët e mbetjeve ruso-jugosllave;

Blendi Fevziu
Baton Haxhiu
Berat Buzhala.

E graduan edhe oficerin jugosllav me medaljen “go primam” !!!

*Ps: Mes tjerash rapsodët kërçovar i këndojnë një patrioti të 1908/1912:

– “O’F..N…, ku i ke shokët nëpër Tiranë shëtisin si lopët…”, ka shkruar Fatmir Limani./Bota Sot

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pasaporta dokumente personale

Delegacioni i BE-së: Çdo anëtare e BE-së do të vendos vetë nëse i pranon pasaportat me emrin e vjetër të Maqedonisë

kshz-2-800x445

Osmani, Taravari dhe Dimitrievski siguruan nënshkrimet, mbeten të tjerët

ut zaim

Xheladini: Pse rritje pagash vetëm për Universitetin “Kirili dhe Metodi” në Shkup dhe jo për Universitetin e Tetovës

gjykata-kushtetuese

Gjykata kushtetuese duhet të sjellë vendim për “nacionalitetin” në Ligjin për evidencën amë

musa blerim

“Siklet” në BDI! Musa Xhaferi insiston që të jetë bartës liste në zonën e 5-të zgjedhore, Blerim Bexheti në zonën e 1-rë

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

universiteti-i-tetoves-UT

5 universitetet shtetërore reagojnë kundër diskriminimit që ua ka bërë Kuvendi dhe Qeveria

lista zgjedhore

Prej sot mund të verifikoni nëse gjendeni në listën zgjedhore

INFO

NA NDIQ