Një kroat në pozitën e trajnerit, Napoli gjen zëvendësuesin e Garcias

INA
INA

14/11/2023

Napoli raportohet se i ka ofruar Igor Tudorit mundësinë për të zëvendësuar Rudi Garcian.

Trajneri kroat ka qenë në bisedime të drejtpërdrejta me Napolin dhe presidentin, Aurelio De Laurentiis, këtë të hënë.

Sipas raportimeve, Tudor do t’u ketë paraqitur idetë e tij futbollistike përfaqësuesve të Napolit si dhe do të dorëzojë disa kërkesa personale.

“Sky Sport” raporton se 45-vjeçari do të kishte dashur në mënyrë ideale një kontratë më të gjatë në Napoli, por është i gatshëm të pranojë kushtet e përcaktuara nga De Laurentiis dhe ekipi i tij. Një vendim përfundimtar është ende duke u diskutuar.

Atij thuhet se i është ofruar një kontratë e vlefshme vetëm deri në fund të sezonit aktual.

Konfirmimi zyrtar i shkarkimit të trajnerit aktual të napolitanëve, Rudi Garcia, është ende në pritje. Nga mediat italiane është raportuar se vendimi për shkarkimin e tij u mor menjëherë pas humbjes ndaj Empolit të dielën.

Madje, 59-vjeçari raportohet se është kthyer tashme krejtësisht në vendlindjen e tij, në Francë.

Besohet se Garcia nuk do të japë dorëheqjen nga pozita e tij, që do të thotë se Napoli do të duhet ta shkarkojë atë dhe të negociojë për shumën që duhet t’i paguajë si dëmshpërblim.

Incontro De Laurentiis-Tudor: offerto un anno di contratto#SkySport #SkySerieA #SerieA #Napoli #Tudor https://t.co/iS41hzO3v0
— skysport (@SkySport) November 13, 2023

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Champions-League-draw-latest-odds-1010038

Këto janë 12 klubet të cilat e kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve

zekirija ramadani

Zekirija Ramadani rikthehet në Kosovë, firmos me Dritën e Gjilanit

daja

Daja: Nëse pretendojmë një ëndërr të çmendur, duhet ta fitojmë ndeshjen ndaj Plzenit

champions-logo

Rezultatet e ndeshjeve të mbrëmshme në Champions League

sylvinjo

‘Do të çojë Shqipërinë në Botëror!’ Sylvinho edhe dy vite të tjera me Shqipërinë?

barcelonaa

Katalanasit i kundërpërgjigjen Bayernit

struga trim lum

Struga si mysafire mposhti Vardarin

Nadal

Nadal i rikthehet fushave të tenisit

karton futboll

Në futboll do të ketë edhe karton portokalli

INFO

NA NDIQ