Një kryq gjigant vendoset ne hyrje të një tregu në Kumanovë

ina-online
ina-online

24/12/2023

Një kryq gjigant është vendosur në hyrje të tregut të gjërave të vjetra në lagjen Kojnare të Kumanovës.

Lajmi është shpërndarë me komente të ndryshme nga qytetarët, përcjell INA.

“E çka pat nevojë që ky kryq të vendoset në hyrje të tregut të gjërave të vjetra në Kumanovë?! Kush e vendosi, në çfarë prone dhe me leje të kujt u vendos ky kryq? A ka dhënë leje Komuna për vendosjen e tij dhe me mjete të kujt është vendosë i njejti?”, shkruan ish-këshilltari komunal, Osama Muadini.

Po ashtu ka reaguar edhe ish-ushtari i UÇK-së, Driton Iseni.

“E tash kjo a sa e ndume në vend Republika Makedonia a asht dolno Kojnare a Serbia hajde keshilltart Komunal llogari me na dhone kush e votoj dhe ne cilen parcel është.Kryeatar sa i pergjet Kërstave ndoi edhe 50 nuk na pengojne mos Provoko se gabim e ke adresen.Sopoti dhe Dolno Kojnora a jane njejt a jo?”, theksoi Driton Iseni përmes një reagimi në rrjetet sociale.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

fejzi hajdari

Hajdari: Kandidatët shqiptarë garë për nënshkrime, kandidatët maqedonas për president

card-trump

Made in Veles: Kartelat ‘milionëshe’ me portretin e Trumpit

pendarovski bujar osmani

Pendarovski me 400 euro rrogë do të shpërngulej nga Maqedonia, Osmani me mbi 2.500 euro rrogë thotë se mund të detyrohet të marrë borxh! Qytetarët si ia dalin?

MVR-polici-a-1-750x430

(VIDEO) Hetohet lidhja ndërmjet vrasjes në Bllacë dhe djegies së lokalit në Çair

burgu manastirit

Shpërthen zjarr në burgun e Manastirit, lëndohet një i burgosur

Bujar Osmani

Osmani: Nëse një muaj nuk marr rrogë, duhet të marr borxh që të mbijetoj

INFO

NA NDIQ