Një lajm tjetër i mirë për Kosovën

INA
INA

08/11/2023

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha përmes një postimi në rrjetet sociale ka theksuar se ka një lajm të mirë për Kosovën. 

“Një lajm tjetër i mirë për Kosovën. Me iniciativën time si shef i delegacionit dhe me mbështetjen e kryetarit Glauk Konjufca, kam propozuar që nëntorin e vitit 2024, Asambleja Rajonale e Evropës e Asamblesë Parlamentare Frankofone të organizohet në Kosovë! Pas diskutimeve me shumë deputetë nga regjioni i Evropës bashkë me kolegun Fridon Lala, propozim im gjeti mbështetjen e tyre dhe u miratua unanimisht!

Pra lajmi i mirë është se vitin tjetër 𝐏𝐚𝐫𝐥𝐚𝐦𝐞𝐧𝐭𝐢 𝐢 𝐑𝐞𝐩𝐮𝐛𝐥𝐢𝐤ë𝐬 𝐬ë 𝐊𝐨𝐬𝐨𝐯ë𝐬 𝐝𝐨 𝐭ë 𝐣𝐞𝐭ë 𝐧𝐢𝐤𝐨𝐪𝐢𝐫 i 𝐠𝐚𝐭𝐢 𝟏𝟎𝟎 𝐝𝐞𝐩𝐮𝐭𝐞𝐭ë𝐯𝐞 𝐧𝐠𝐚 𝐦𝐛𝐚𝐫ë 𝐄𝐯𝐫𝐨𝐩𝐚, 𝐩𝐨𝐫 𝐞𝐝𝐡𝐞 𝐧𝐠𝐚 𝐯𝐞𝐧𝐝𝐞 𝐭ë 𝐧𝐝𝐫𝐲𝐬𝐡𝐦𝐞 𝐭ë 𝐛𝐨𝐭ë𝐬, ku do të kenë mundësi ta shijojnë vendin dhe mikëpritjen tonë, por edhe të zhvillojnë takime me krerët e shtetit, si dhe të njihen më përafër me vendin dhe zhvillimet në vendin tonë!

Diplomacia më e mirë është pasqyra e vendit tonë, kur tjerët vijnë e njihen për së afërmi me qeverinë e drejtë dhe zemërgjerësinë e mikëpritjen e popullit tonë!” , ka nënvizuar Dimal Basha. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_7409

Si më prezantoi këmbimin e territoreve Hashim Thaçi, plani ishte i Edi Ramës dhe Baton Haxhiut” – Agim Bahtiri rrëfen detaje

Leonard ademi

Vëllau i Liridonës: Shumë njerëz po na ofrojnë informacione rreth vrasjes së Liridonës tonë/ Ja ҫfarë thotë për këto informacione

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

bugajski

Bugajski zbulon planin e Moskës – ja synimi që kishin me Serbinë për Kosovën!

mesuesja e Liridones

Mësuesja e Liridonës: Nuk e harroj momentin kur Naimi me ftohtësi vendosi tre gishta në ballin e saj dhe nuk e përqafoi

vellau haxhi shala

Vëllai i Haxhi Shalës: Po thonë që e ka pengu drejtësinë, pritet që m’u ekstradu

Naim Murseli

“Burg me 5 yje”, Tomë Gashi tregon se ku po mbahet Naim Murseli – ja çfarë ‘rrezikon’ të organizojë

viza kosova heqja vizave

Kanë mbetur veç edhe pak javë nga liberalizimi i vizave për Kosovën – rregullat dhe kufizimet

Naim Murseli Liridon

Dyshohet se ia shiti armën Naim Murselit: 30 ditë paraburgim për të arrestuarin e katërt për rastin e Liridona Ademajt

INFO

NA NDIQ