‘Një lojtar dhe njeri i mrekullueshëm’, Saka i thur elozhe Xhakës: E admiroj!

Picture of INA
INA

08/07/2024

Granit Xhaka dhe Zvicra e tij mbyllën aventurën në Euro 2024 në fazën e çerekfinaleve pasi nuk mundën të shkonin përtej pas përplasjes me Anglinë. Helvetët u eliminuan vetëm pas goditjes së 11-metërshave, teksa edhe njëherë tjetër, mesfushori me origjinë shqiptare ishte nga më të mirët në fushë, pavarësisht se luajti me një problem muskulor.

Pas përfundimit të ndeshjes, Bukayo Saka deklaroi se e admironte së tepërmi Granit Xhakën, duke theksuar se ai ishte një njeri i mrekullueshëm.

“Graniti ka fituar shumë trofe këtë sezon. Ai është një lojtar i shkëlqyer, por mbi të gjitha një njeri i mrekullueshëm. Përulësia që tregoi pas ndeshjes kur erdhi dhe na takoi të gjithëve tregon shumë për karakterin e tij. Kam shumë respekt për Xhakën dhe e admiroj atë dhe skuadrën e Zvicrës”, u shpreh Saka, i cili më parë ka luajtur me Xhakën te Arsenal.

TË FUNDIT
3 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
3 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
6 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
6 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
7 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

ME TE LEXUARA

7 orë
Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia
7 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja
6 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
1 ditë
Nations League/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen e 10 shtatorit, Shqipëri-Gjeorgji
6 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
1 ditë
Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër
3 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
1 ditë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm
3 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

jasir asani

Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

INFO

NA NDIQ