Një mesazh i veçantë për të gjithë shqiptarët, ja çfarë shkruhet në autobusin e Kombëtares në Gjermani

Picture of ina-online
ina-online

09/06/2024

Kombëtarja shqiptare e futbollit është zhvendosur sot në Gjermani, ku kuqezinjtë e drejtuar nga Silvinjo do të marrin pjesë në Euro 2024.

Ekipi ka finalizuar përgatitjet në Austri dhe sot ka udhëtuar drejt aeroportit të Dyseldorfit, ku më pas ka marrë autobusin drejt qytezës së Kamen, që do të jete “shtëpia kuqezi” gjatë aventurës gjermane.

Gjatë kësaj periudhe në Gjermani, thuajse çdo gjë që ka lidhje me kuqezinjtë është personalizuar për ekipin, teksa edhe autobusi që do të transportojë skuadrën, ka një mesazh që i drejtohet tifozëve.

Dhe ai i përzgjedhur nga stafi i përfaqësues, është shumë i veçantë.

“Shqipëria bashkohet nga futbolli”, shkruhet në autobusin e kuqezinjve në gjuhën angleze.

Një mesazh i qartë që tregon se kjo Kombëtare ka bërë realitet atë që politika nuk e bën dot, sicc e tregon edhe përbërja e saj me lojtarë që vijnë nga të gjitha trojet shqiptare.

TË FUNDIT
21 minuta
Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA
22 minuta
Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë
37 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut
38 minuta
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
44 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

ME TE LEXUARA

8 orë
UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës
15 orë
Uragan kuqezi për të mposhtur Spanjën, Shqipëria ‘fiton’ me tifozët (Numri)
4 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
15 orë
Dueli për kreun e grupit A, Granit Xhaka paralajmëron Gjermaninë
2 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
15 orë
FC Aarau përforcohet me djaloshin shqiptar me prejardhje nga Maqedonia
49 minuta
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë
15 orë
Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

LEXO MË SHUMË

xhaka zvicer

Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

spaleti

Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

Qeveria E RMV

Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut

Bilall Kasami

Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

Qeveria vlen ministrat

Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

deputetet fronti evropian

Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve

xhaka gjermani

Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara

Skoci Hungari

Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

INFO

NA NDIQ