Një mjek nga Maqedonia do të mjekojë emigrantët nga Ukraina në kufirin mes Bullgarisë dhe Romanisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2022

Asociacioni Nacionali Vullnetarëve ka mbledhur mbi 70 mjek të cilët do të ndihmojnë emigrantë, ndërsa në mesin e tyre është edhe mjeku nga Vallandova Daniell Kirovski

Mjeku Kirovski shkoi në kufirin mes Bullgarisë dhe Romanisë për t’u ndihmuar emigrantëve nga Ukraina të cilët kanë dalë jashtë vendit për shkak të luftës.

Kirovski vullnetarisht dhe falas do t’i kontrollojë emigrnatët që vinë nga Ukraina e që janë të pranuar në qendrat pranuese në kufirin mes Bullgarisë dhe Romanisë.

“Emigrantët më së shpeshti kanë problem me alergjitë, sëmundjet respiratore dhe diare. Shpresoj se kjo luftë do të përfundojë sa më shpejt”, u shpreh Kirovski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1059

Reagimet nga SHBA, Franca, Britania dhe Egjipti

raketa

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

INFO

NA NDIQ