Një motër medicinale dy herë u kap duke vjedhur terapi

INA
INA

4 Shtator, 2023

Ministri i Shëndetësisë Fatmir Mexhiti, sot në konferencë për shtyp është deklaruar në lidhje me rastin në Klinikën e Onkologjisë, njofton SHENJA.

“Ka një motër medicinale e cila ka qenë e larguar në vitin 2020 për të njejtin rast, ka qenë rasti i paraqitur në polici. Organet e hetuesis dhe gjyqësis e kanë kthyer këtë motër prapë në punë. Nga ana e drejtoreshës është vepruar në atë kohë dhe ajo motër prej në shkurt të vitit 2023 para se të vi unë si ministër i Shëndetësisë, ajo motër, pasi është mbajtur Komision Disciplinor është larguar në ato momente nga puna derisa tërheqja e kësaj punë në mënyrë zyrtare është bërë më 25 maj 2023. Por, vlen të theksoj se prej shkurti 2023 derisa ka zgjatur procesi, ajo më nuk ka shkelur në Klinikë të Onkologjisë”, u shpreh Mexhiti. /SHENJA/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Kovaçevski dënon ngjarjet në veriun e Kosovës

Afrim Bunjaku

Sot varrimi i policit Afrim Bunjaku

policia-haracine

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

Afrim Bunjaku

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

hovenier qemal minxhozi

Ambasadorët e SHBA-ve dhe Shqipërisë ndezën qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

policia-kosoves

Edhe një sulmues i arrestuar, Policia thotë se ka hyrë në objektet përcjellëse të Manastirit të Banjskës

borell-borel

Borrell flet me Kurtin dhe Vuçiqin për sulmin terrorist në veri

xhelal svecla

Ministri Shfeçla jep detaje nga aksioni i sotëm i Policisë së Kosovës

policia kosoves terroristet veri

Zyrtare: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar, dhe 4 persona të kapur me radiolidhje

INFO

NA NDIQ