Një nga portierët më të mirë në botë nuk mori ftesë për në Euro 2024

Picture of ina-online
ina-online

28/05/2024

Portieri i Real Madridit dhe sigurisht një nga më të mirët në botë, Thibaut Courtois do të mungojë në Kampionatin Evropian që luhet këtë verë në Gjermani.

Courtois nuk hyri në listën e lojtarëve të trajnerit Tedesco dhe nuk do të jetë në portën e Belgjikës në Gjermani.

Trajneri italian e la jashtë Courtois-in ndoshta për shkak të konfliktit që patën në dhjetor kur tha publikisht se Courtois ishte larguar nga kampi i kombëtares sepse nuk i ishte dhënë shiriti i kapitenit.

Tedesco ka shtuar gjithashtu se ka marrë kërcënime nga portieri. Përveç Courtois, nuk kishte vend në listë për lojtarët e vjetër të kombëtares si Michu Batshuayi dhe Dries Mertens. Sulmi i belgëve drejtohet nga Lukaku dhe Openda. Sigurisht që është edhe ylli i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne, i cili duhet të jetë lojtari kryesor në mesfushë.

TË FUNDIT
5 minuta
Silvinjo befason me zgjedhjet, ul edhe Brojën në stol në ndeshjen ndaj Kroacisë
4 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
5 orë
Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme
5 orë
Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin
5 orë
Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi

ME TE LEXUARA

5 orë
Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi
20 orë
Përplasje e madhe mes tifozëve të Turqisë dhe atyre të Gjeorgjisë
5 orë
Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin
20 orë
Tre ndryshime në formacionin e Shqipërisë, ja çfarë parashikon faqja zyrtare e UEFA-s, për sfidën ndaj kroatëve
5 orë
Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme
1 ditë
Euro 2024 vjen sot me dy ndeshje

LEXO MË SHUMË

sylvinjo silvinjo

Silvinjo befason me zgjedhjet, ul edhe Brojën në stol në ndeshjen ndaj Kroacisë

kombetarja

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

IMG_3319

Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme

Gjermania

Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi

shqiperia euro 2024

Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

nedim bajrami

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit

Lorik Cana

Cana ja çfarë thotë para përballjes së Kombëtares me Kroacinë (VIDEO)

kombetarja fitore shqiperi

Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ”jetë a vdekje”, priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve

INFO

NA NDIQ