Një objekt i ish-kazermës H.T. “Karposh” kalon nën pronësinë e Sh.M.SH. “Kiro Burnaz” nga Kumanova

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2023

Shkruan: Jashar Hasani

Në bazë të vendimit të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës dhe me miratimin e Qeverisë së R. së Maqedonisë së Veriut, një nga objektet e ish kazermës ,,H. T. Karposh” kalon nën pronësinë e Shkollës së Mesme Shtetërore ,,Kiro Burnaz” – Kumanovë.
Objekti është i dedikuar për nxënësit e paraleleve me mësim në gjuhën shqipe. Në periudhën e ardhshme nga ana e drejtorisë së shkollës do të bëhen përpjekje maksimale që në afat sa më të shkurt kohor të bëhet rikonstruksioni i objektit me qëllim që nxënësit të ndjekin mësimin në përputhshmëri me kushtet dhe standardet bashkëkohore.
Në emër të drejtorisë së shkollës i falënderojmë të gjitha ata të cilët dhanë kontribut të posaçëm në realizimin e këtij qëllimi.

TË FUNDIT
41 minuta
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
2 orë
Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë
2 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
2 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
2 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Samiti i NATO-s, shqetësimi për shëndetin e Biden hedh hije mbi samit
21 orë
DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë dhe rajon
4 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
1 ditë
Propagandë e fëlliqur kundër turizmit në Shqipëri, avokati nga Kosova flet nga Vlora
21 orë
Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc
3 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
24 orë
Memedi: Janë ndërmarrë masat për rastin e foshnjes 4 muajshe, do ketë përgjegjësi
21 orë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

LEXO MË SHUMË

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Agim shahini

Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë

IMG_4341

Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë

trump sulm

Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

BDI Ali Ahmeti

Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

biden trump

Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

moti Vapa nxehti temperaturat

Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

INFO

NA NDIQ