Një person dëshiroi t’i afrohet kryeministrit Kurti në Tetovë, alarmohet sigurimi (VIDEO)

ina-online
ina-online

12 Gusht, 2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti mbrëmë në përmbyllje të vizitës në Maqedoninë e Veriut ishte i pranishëm në koncertin e organizuar për nder të tij dhe tetovarëve në sheshin “Iliria” të Tetovës. 

Por në një moment gjatë rrugëtimit të Kurtit deri tek sheshi, është alarmuar dhe ka reaguar sigurimi i tij, pasi që një person është përpjekur që ti afrohet.

Pas pengimit nga sigurimi, i njëjti ka rezistuar me çka ka sjellë eskalimin e situatës.

 

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi për Zërin e Amerikës: Partnerët tanë strategjikë vërejnë dhe mbështesin përparimin tonë drejt Bashkimit Evropian

2579CC16-59D8-405E-B69C-2C3375E03728

Çka paralajmëron Fatmir Limani?!

policia-714x420

Të shtëna me armë zjarri në Gjorçe Petrov, plagoset një person

abdulla mehmeti

Shërbimet sekrete serbe dhe ruse janë të infiltruara thellë edhe në Maqedoni

besnik bislimi albin kurti

Kurti flet për skenarin serb në Veri të Kosovës

Afrim Bunjaku

Qeveria jep 50 mijë euro për familjen e policit Afrim Bunjaku

nato-mkd-zname

Sot në Shkup mbahet konferenca e shefave të Shtatmadhorive të armatave nga vendet anëtare të NATO-s

Ali Ahmeti

Ali Ahmeti: Shpifjet nuk mund të na zhvendosin nga platforma për shqiptarët

Klinika-Shkup

VMRO alarmon për parregullsi në furnizimet publike në Hematologji: Drejtoreshë vajza, babai ofertues për furnizime

INFO

NA NDIQ