Një person është i dyshuar për plagosjen në “East Gate”, Spasovski jep detaje

ina-online
ina-online

27/10/2023

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski thotë se tashmë ka të dyshuar që mund të jenë autorë të incidentit të armatosur në qendrën tregtare “East Gate Mall” në Shkup.

Ai për Kanal 5 tha se po punohet intensivisht për mbledhjen e informatave dhe dëshmive për incidentin në kuadër të shtabit special që është themeluar në Sektorin e Punëve të Brendshme-Shkup, përcjell INA.

” Sigurisht që ideja dhe një nga mundësitë në hetimet penale është që me publikimin e fotos të merren sa më shumë prova për një gjë të tillë dhe pikërisht për këtë është bërë ai hap. Në këtë drejtim, mendoj se çdo lajm i konfirmuar, informacion që vjen nga institucionet është informacioni i duhur. Kështu, ka pasur dhe do të ketë shumë spekulime, shumë shkrime në rrjetet sociale – por është e rëndësishme që ato informacione të merren nga institucionet përkatëse. Sa herë që kemi diçka të re, do të dalim gjatë hetimeve”, shpjegoi ai.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ