Një person ka humbur jetën nga zjarri në Shtip

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/03/2022

Një burrë nga Shtipi ka vdekur si pasojë ezjarrit në dhomën ku jetonte. Mëngjesin e sotëm para orës 07:30 në Stacionin Policor Shtip është lajmëruar zjarr nga zjarrfikësit të cilët kanë qenë në vendngjarje. Zjarri ka rënë në rrugën “Brigada 19”, ku 68-vjeçari jetonte në një shtëpi me qira dhe pronari i shtëpisë ka konstatuar tymin nga dhoma e tij mëngjesin e sotëm dhe ka lajmëruar zjarrfikësin. Pavarësisht ndërhyrjes së shpejtë, 68-vjeçari u konstatua i vdekur.

Në vendin e ngjarjes kanë qenë zyrtarë policorë, kanë bërë kontroll të prokurorit publik, ndërsa vdekjen e ka konstatuar mjekët në Shtip.

Komandanti i Njësisë territoriale të zjarrfikësve Shtip, Darko Kocev ka theksuar se mëngjesin e sotëm në ora 7:20 kanë dalë në terren me dy vetura dhe shtatë zjarrfikës. Në vendngjarje është gjetur një trup i djegur i njeriut dhe menjëherë janë thirrur ekipet e ambulancës dhe policia. Mjekët kanë konstatuar se ndaj personit të djegur se nuk ka shenja dhune, ndërsa autoritetet hetimore duhet të zbulojnë se si ka rënë zjarri.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

INFO

NA NDIQ