Një person lajmëron policinë se në pronën e tij ka vërejtur disa rrënjë për të cilat dyshohet se janë kanabis sativa

INA
INA

7 Gusht, 2023

Dje (06-gusht) në ora 10:30 në SPB-Tetovë, personi S.A.(39) nga Tetova ka raportuar se në pronën e tij në rrugën “Alekasandar Jovanovski-Zhurçin” në Tetovë ka vërejtur disa rrënjë për të cilat dyshohet se janë kanabis sativa. Pas kontrollit u konstatua se ishin mbjellë 10 rrënjë kanabis, të cilat kishin qenë të kultivuara.
Pas konsultimit me prokurorin publik, rrënjët e kanabisit janë konfiskuar për procedurë të mëtutjeshme. Po punohet për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit.TS

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-22-00-08-01-741-edit_com.facebook.katana

Ndërron jetë Musadik Pajaziti i Grupit të Kumanovës

Screenshot_2023-09-21-23-35-55-588-edit_com.facebook.katana

Ringjallet “Ilirida”

higjiena komunale shkup protest

Këshilltarët e ASH-së rrëzojnë vendimin e Maznevës, rikthejnë në punë punëtorët e NPK “Higjiena Komunale” Shkup

IMG_5173

Kasami takim me Lazim Destanin, çka u dakorduan?

policia-1-1-1392x766

Dramë në Shkup: Përleshen fizikisht dy kinezë

harta-komunat-shqiptare-maqedoni

“Struga dhe Çairi më së paku premtime të mbajtura”/14 komuna shqiptare “nën thjerrën” e IDEA-s

IMG_5172

Fronti Evropian? – Hoxha: Nuk duhet hedhur si ide, jemi të hapur të bisedojmë!

IMG_5169

Taravari: Aleanca ka besueshmëri stabile në elektorat

IMG_5171

Spitali i Kumanovës me drejtore të re

INFO

NA NDIQ