Një person nga Kosova është ndaluar në Shkup, dyshohet për kontrabandë

INA
INA

06/01/2024

MPB lajmëron se me datë 05.01.2024 rreth orës 16:30 në rrugën “Jadranska Magistra” në Shkup, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor i Kalimit në kalimin Kufitar Bllacë në Qendrën Rajonale për Çështje Kufitare Veriore e kanë ndaluar N.H.(49) nga Kosova, për shkak të dyshimit për krimi i kryer “kontrabandë”.

Gjatë kontrollit, në automjetin mallrash “Reno” me markë kombëtare të Kosovës, të cilin ai e drejtonte, i është gjetur malli për të cilin nuk kishte dëshmi të origjinës, përkatësisht nuk kishte dokument zyrtar të vërtetuar. Automjeti dhe malli janë sekuestruar për procedim të mëtejshëm, ndërsa personi është ndaluar në Komisariatin e Policisë Çair.

Pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzimi përkatës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-02-28-10-52-11-915_com.whatsapp-edit

Xheladini: Pse rritje pagash vetëm për Kirilin dhe Universitetin e Tetovës

gjykata-kushtetuese

Gjykata kushtetuese duhet të sjellë vendim për “nacionalitetin” në Ligjin për evidencën amë

musa blerim

“Siklet” në BDI! Musa Xhaferi insiston që të jetë bartës liste në zonën e 5-të zgjedhore, Blerim Bexheti në zonën e 1-rë

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

vmro-bdi

BDI: Mickoski injoroi Amerikën, injoroi Europën, po injoron edhe të ardhmen europiane të qytetarëve

foshnje bebe

Të dhëna alarmante/ Martohen vëlla e motër në Veles se u ngatëruan gjatë birësimit

kuvendi-jashte-1024x681-1024x681-780x470-1-696x419-1

Seancë e Komisionit Parlamentar për Financim dhe Buxhet

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ