Një punonjës i karburantit në Maqedoni dyshohet se ka vjedhur mbi 800 litra benzinë

INA
INA

26/12/2023

MPB lajmëron se Departamenti i Kontrollit të Brendshëm, Hetimeve Penale dhe Standardeve Profesionale ka bërë kallëzim penal ndaj B.M. për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit për veprën penale “shmangie”.

Kërkuesi, punonjës në pikën e karburantit të MPB-së në Gjorce Petrov në Shkup, në mënyrë të paligjshme ka marrë për vete më shumë se 800 litra karburant jashtë kazermës nga nëntori i vitit 2023.

Më datë 31.10.2023, në dalje nga kazerma, në automjetin e tij janë gjetur disa bidona të mbushura me 110 litra naftë dhe 75 litra benzinë, të cilat i ka mbushur në pompën e kazermës, sipas MPB-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vmro-bdi

BDI: Mickoski injoroi Amerikën, injoroi Europën, po injoron edhe të ardhmen europiane të qytetarëve

foshnje bebe

Të dhëna alarmante/ Martohen vëlla e motër në Veles se u ngatëruan gjatë birësimit

kuvendi-jashte-1024x681-1024x681-780x470-1-696x419-1

Seancë e Komisionit Parlamentar për Financim dhe Buxhet

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

INFO

NA NDIQ