Një shtetas i Norvegjisë kapet me 185 mijë kruna në Aeroportin e Shkupit

INA
INA

09/02/2024

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit, doganierët i konfiskuan 185 mijë para kruna norvegjeze nga një shtetas i Norvegjisë me origjinë nga Kosova, njoftoi sot nga Drejtoria e Doganave të RMV-së, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Janë sekuestruar 185 mijë kruna norvegjeze, pasi një udhëtar i cili po largohej nga vendi përmes Aeroportit të Shkupit nuk i ka paraqitur në doganë. Udhëtari, përndryshe shtetas norvegjez nga Kosova, mbante 305 mijë kruna norvegjeze në një çantë të zezë, të cilën doganierët e gjetën gjatë kontrollit me skaner”, thuhet në njoftim.

Sipas ligjit të këmbimit valutor, udhëtarit iu kthyen 120 mijë kruna norvegjeze, ndërsa pjesa tjetër iu konfiskua.

Ndaj tij është paraqitur kallëzim përkatës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela për Kurtin: I kam dalë borxh!/ Kam dhënë kontribut modest që ai të jetë sot kryeministër

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

talat xhaferi edi rama

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

kovacevski

Kovaçevski premton rroga minimale nga 600 euro dhe rroga mesatare nga 1000 euro

INFO

NA NDIQ