Një tërmet prej 7.2 ballë goditi Taxhikistanin (VIDEO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2023

Një tërmet i fortë me magnitudë 7.2 ballë të shkallës Rihter ka goditur mëngjesin e sotëm Taxhikistanin.

Tërmeti ka ndodhur në orën 08:37 me orën lokale, në një thellësi prej 10 kilometrash.

Tërmeti u regjistrua në një distancë prej rreth 80 kilometrash nga kufiri me Kinën dhe u ndje fuqishëm në zona të caktuara të provincës kineze të Xinjiang, përfshirë në Kashgar.

Departamenti i Hekurudhave të Xinjiang ka bërë thirrje për pezullimin e trenave të pasagjerëve në seksionin Aksu në Kashgar të Hekurudhës Jugore të Xinjiang.

Ky tërmet i fortë përveç Kinës është ndjerë edhe në Pakistan, Uzbekistan, Afganistan dhe Kinë. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

arm-uniforma-600x360

Ushtria e Maqedonisë ka më pak gra ushtare profesioniste në krahasim me vendet e rajonit

kurti len

Albin Kurti tubim të përbashkët me opozitën në Cyrih të Zvicrës (FOTO)

morine kufiri shqiperi

Kosova e Shqipëria me marrëveshje të re për kalimin pa kontroll kufitar në Vërmicë

stevo pendarovski

Pendarovski flet për sondazhet dhe tregon se kush do ti fitoj zgjedhjet

INFO

NA NDIQ