Një ushtrim i thjeshtë pesëminutësh në mëngjes do ta ndryshojë jetën tuaj

INA
INA

16 Maj, 2023

Është e vështirë të gjesh kohë për stërvitje në mëngjes, veçanërisht kur kemi një orar shumë të ngjeshur me punë dhe detyra familjare. Si ju duket mëngjesi? Dush? Kafe? Kafjall? Pastaj nxitoni në punë?

Ngadalësoni për vetëm pesë minuta dhe merrni kohën tuaj për këtë ushtrim. Do të ndryshojë plotësisht jetën tuaj.

Ushtrimi quhet Përshëndetja e Diellit ose Surya Namaskara. Është një rutinë joge pesëminutëshe në mëngjes që do t’ju ndihmojë ta përballoni ditën shumë lehtë. Dhe jo vetëm kaq, por është shumë e lehtë për t’u bërë. Çdokush mund ta bëjë.

Përfitimet e Përshëndetjes të Diellit
1. Rivendos sistemin nervor
2. Forcon sistemin imunitar
3. Promovon shëndetin e mushkërive
4. Stimulon sistemin tretës
5. Redukton yndyrën e trupit
6. Përmirëson funksionin e veshkave
7. Ai inkurajon qëndrimin e duhur
8. Ju pastron mendjen nga mendimet e ngatërruara
9. Përqendron energjinë tuaj
10. Ju përgatit në mënyrë të përkryer për ditën e ardhshme

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stresi_zemra

Katër pijet që mund të ndihmojnë në uljen e rrezikut të sëmundjeve të zemrës

Hamburger-Fast-food

Ushqimet e shpejta ju shëndoshin dhe dëmtojnë trurin

Dhembe buzeqeshje

Paralajmëron dentisti, pse s’duhet lagur brusha e dhëmbëve para se të vendosni pastën

kajsia

Kajsia, fruti i verës që pastron gjakun dhe mëlçinë

Karrota

Sekretet e panjohura të karrotës

alkool dehje

Si ndodh mbidoza e alkoolit dhe çfarë pasojash shëndetësore mund të lërë?

banane

Çfarë do të ndodhë me trupin tuaj nëse hani 2 banane në ditë

pem

Si të forconi sistemin imunitar përmes të ushqyerit

duhan

Sot Dita botërore pa duhan

INFO

NA NDIQ