Njëra nga nënat që bëri peticionin kundër Ëmblës: Nuk jam pishman

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/02/2022

Në ClickPlus në TV21 është inkuadruar një nënë që nënshkroi peticionin me të cilin u soll vendimi që Ëmbla Ademi, me Doun Sindrom u përjashtua nga klasa.

Ajo, tha se peticioni nuk ka qenë për të përjashtuar nga shkolla Ëmbla, por për të gjetur zgjidhje, pasi siç thotë ajo, Ëmbla ka shprehur dhunë ndaj fëmijëve të tyre.

Ne nuk e kemi përjashtuar Ëmblën nga shkolla. Ne si nëna e bojkotuam shkollën për të gjetur zgjidhje sepse Ëmbla është agresive ndaj fëmijëve”, tha ajo.

E pyetur më tej se a e tërheqin pas peticionin dhe a do ta bënin sërish një veprim të tillë.

Ajo tha se peticioni ka pasur vlerë vetëm në gjysmëvjetorin e parë, dhe si i tillë tashmë nuk është në fuqi.

“Bojkoti ishte në gjysmëvjetorin e parë. Bojkoti nuk ishte në gjysmëvjetorin e dytë”.

Megjithatë, shtoi se nëse do duhej, sërish do të bënte të njëjtën.

“Unë nuk jam pishman. Nëse vjen puna unë sërish bëj peticion”, tha më tej ajo.
“Ne nuk e përjashtojmë Ëmblën. Por zotëri Iliri e bëri këtë shumë të madhe”.
“Pse kur Ëmbla na i lëndoi neve fëmijët, neve zotëri Iliri nuk u çua në këmbë”./TV21

https://www.facebook.com/tv21hd/videos/992829638251213/?t=0

TË FUNDIT
57 minuta
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
59 minuta
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
1 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes
1 orë
Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi
2 orë
Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

24 orë
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës
6 orë
Ja nga kush pret mbështetje Mickoski për kreun e Kuvendit
1 ditë
Asambleja Parlamentare e NATO-s miraton avancimin e statusit të Kosovës
21 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
2 orë
Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut
1 ditë
Fillon ndërtimi i objektit të ri për gjimnazin “Sami Frashëri” në Kumanovë
8 orë
ISHP: Ulje e rasteve të kollës së keqe në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

glauk Konjufca VLEN

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Palestina gaza

Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

bdi kuvend

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

kuvendi parlamenti

Parlamenti verifikoi mandatet e 118 deputetëve

INFO

NA NDIQ