“Njerëzit ofendojnë, pse kurani arabisht?”/Hoxhë Musliu: Po qashtu e ka dërgu Zoti

ina-online
ina-online

13/03/2024

Hoxha nga Drenasi, Osman Musliu ka qenë i ftuar në emsionin ‘Gallatë’ me Arben Ahmetin në Kanal10.

Hoxha ka folur për karakteristikat e agjerimit dhe ushqimin e duhur për të bërë iftar.

Sipas tij, hurma është ushqimi me i mirë për të bërë iftar pas një agjërimi të gjatë, raporton gazeta10.

“Edhe pejgamberi ka bërë ifar me hurma. Mundemi edhe me shumë pije e pemë të tjera të bëjë iftar, mirëpo hurma është synet i pejgamberit”, ka thënë Musliu në emsionin ‘Gallatë’ më Arben Ahmetin.

Ai ka folur edhe për ata njerëz që ofendojnë pse Kurani është arabisht. “Po qashtu e ka dërgu Zoti”, ka thënë ai. /Gazeta10/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Jorn-Rohde

Rohde, Serbisë: Shtensionoje situatën, menjëherë!

Kurti

Kurti: Lirohen 4 nga 5 policët e Kosovës të ndaluar në Serbi

bislimi-petkovic-lajcak

Rund i ri i dialogut në Bruksel për çështjen e dinarit serb

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

664140-6zyFR0KYUH

Kurti: Serbia e ka problem faktin që ekzistojmë si popull dhe si shtet

Peter Stano

BE: Serbia shkeli marrëveshjen, të lejojë menjëherë lëvizjen e lirë

marshi

Marshit në Pejë i priu vajza e të ndjerës Gjyljeta Ukella

Fahri-Fazliu-

Lirohet Fahri Fazliu, i konfiskohet telefoni

gjyljeta ukella

Detaje të tjera nga prokuroria për rastin e vrasjes së gruas në Pejë

INFO

NA NDIQ