Njësitet speciale të policisë shpëtojnë një person në Galiçnik

Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/02/2022

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se sot me ndihmën e ekipit special “Tigrat” dhe Ekipit të Helikopterëve pranë MPB-së, në fshatin Galiçnik në Komunën e Mavrovë- Rostushës është shpëtuar një person i sëmurë dhe i pafuqishëm, përcjell TV21. Nga MPB theksojnë se pas evakuimit, me ndihmën e helikopterit personi në fjalë është transferuar në spitalin “8 shtatori” në Shkup.

“Ekipi “Tigrat” së bashku me kolegët e Njësisë së Helikopterëve sot (09.02.2022) në periudhën nga ora 07:00 deri në ora 10:00 kanë evakuuar një banor të fshatit Galiçnik, për shkak të borës në rrugët për në fshat, ekipi i Tigrave është detyruar të zbresin në lokacionin në Galiçnik, duke përdorur pajisje speciale për uljen dhe ngritjen nga helikopteri. Personi është përgatitur për transport nga ana e zyrtarëve policorë, është futur në helikopter dhe është transportuar në SPQ “8 shtatori” në Shkup, ku është dorëzuar për ndihmë mjekësore”, thuhet mes tjerash në njoftimin e MPB-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

Screenshot_2024-04-24-16-05-49-430_com.facebook.katana-edit

Shefik Bajrami shkel rëndë urdhrat e Ministrisë së Brendhsme, nxjerr nga shtabi i SPB – Tetovë policët e deleguar për të qenë pjesë të shtabit

INFO

NA NDIQ