Njësitet speciale të policisë shpëtojnë një person në Galiçnik

Iliria News Agency
Iliria News Agency

9 Shkurt, 2022

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se sot me ndihmën e ekipit special “Tigrat” dhe Ekipit të Helikopterëve pranë MPB-së, në fshatin Galiçnik në Komunën e Mavrovë- Rostushës është shpëtuar një person i sëmurë dhe i pafuqishëm, përcjell TV21. Nga MPB theksojnë se pas evakuimit, me ndihmën e helikopterit personi në fjalë është transferuar në spitalin “8 shtatori” në Shkup.

“Ekipi “Tigrat” së bashku me kolegët e Njësisë së Helikopterëve sot (09.02.2022) në periudhën nga ora 07:00 deri në ora 10:00 kanë evakuuar një banor të fshatit Galiçnik, për shkak të borës në rrugët për në fshat, ekipi i Tigrave është detyruar të zbresin në lokacionin në Galiçnik, duke përdorur pajisje speciale për uljen dhe ngritjen nga helikopteri. Personi është përgatitur për transport nga ana e zyrtarëve policorë, është futur në helikopter dhe është transportuar në SPQ “8 shtatori” në Shkup, ku është dorëzuar për ndihmë mjekësore”, thuhet mes tjerash në njoftimin e MPB-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Polici-a-2-750x430

Punëtori nga Shqipërie humb jetën gjatë punës në një objekt ndërtimi në Çair

nexhmedin-spahiu

Spahiu: Nëse Serbia e pushton Veriun nuk ka më ujë e as rrymë për Kosovën

fatmir mexhiti

Ministri Mexhiti mori mbështetjen e kryeministrit për heqjen e drejtorëve ekonomikë

zvicer vevey policia vrasje

Zvicër, vritet nëna e katër fëmijëve në banesën e saj

Erdogan Kilicdaroglu

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut – gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

1_edward-joseph-487x365

Joseph: Problemet në veri të Kosovës i zgjidhin katër shtete të NATO-s

tina turner ervin

Tina Turner ka lënë pasuri 250 milionë euro, ja kush e trashëgon?

messi-ronaldo

Messi parakalon Ronaldon dhe shkruan historinë!

ritchie-torres

Kongresmeni Torres del kundra Blinken për Kosovën: “Zhgënjyese që Sekretari Blinken sulmoi publikisht një aleat të Amerikës”

INFO

NA NDIQ