Njoftim i rëndësishëm për mërgimtarët nga Maqedonia e Veriut, pasaportat me emrin e vjetër nuk do të vlejnë nga kjo datë

ina-online
ina-online

24/01/2024

Pasaportat me emrin e vjetër Republika e Maqedonisë do të vlejnë vetëm deri më 12.02.2024. Pas kësaj date me te nuk mund të udhëtoni askund. Nëse doni të ktheheni në Maqedoninë e Veriut, pas kësaj date, mundet vetëm me fletë udhëtimi që duhet ta siguroni përmes ambasadave të Maqedonisë së Veriut.

Duhet të shkruani mail, edhe ate 20 ditë para se të udhëtoni, të jepni emrin dhe mbiemrin, datëlindjen dhe datën e udhëtimit, që t’ju jepet termin se kur duhet të shkoni në ambasadë, thuhet në një njoftim të ambasadës së Maqedonisë së Veriut në Gjermani të shpërndarë nga qytetarë, përcjell INA.

Më poshtë linku i gjitha ambasadave të Maqedonisë së Veriut, ku mund të drejtoheni

https://www.mfa.gov.mk/sq/page/37/europe/ambasadi

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Rama Zelenski

Zelensky arrin sot në Tiranë, merr pjesë në Samitin për Ukrainë

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

Sot takimi për dinarin në Bruksel, Kosova përfaqësohet nga zyrtarë të BQK-së

IMG_9321

VIDEO/Pajaziti: Premtimet e Ali Ahmetit për heqjen e 20%, reprizë që 20 vite vazhdimisht përsëritet

policia-haracine

Detajet për vrasjen në Bllacë të Shkupit / 57 vjeçari Zelqif Tusha gjendet i vrarë nga vëllau i tij

policia-mk

Vrasje në Bllacë, krisma armësh

Pasaporta_Radhe_Prolet-780x470 (1)

Mërgimtarët “vërshojnë” sportelet e MPB-së, paguajn trefish për pasaportat

derivate nafta dizeli benzin

Nga mesnata ulen çmimet e derivateve të naftës

albin

Kurti i reagon kryeministres serbe: Vendi im quhet Republika e Kosovës, jo ‘Kosova e Metohija’

card-trump

Maqedonia e Veriut sërish në qendër të vëmendjes, këtë radhë mashtrime me “Trump kartela bankare”

INFO

NA NDIQ