‘𝐍𝐨𝐧𝐚𝐭’ 𝐞 𝐡𝐚𝐣𝐧𝐢𝐬𝐞̈ 𝐏𝐫𝐨𝐞𝐯𝐫𝐨𝐩𝐢𝐚𝐧𝐞̈ 𝐞 𝐏𝐫𝐨𝐚𝐦𝐞𝐫𝐢𝐤𝐚𝐧𝐞̈!

Picture of ina-online
ina-online

03/07/2023

shkruan: Naser Pajaziti

Çdo ditë po i shohim pinjollët e korrupsionit apo ‘nonat’ e hajnisë!

Sillen si kameleonë, të korruptuar deri në fyt, e në skemat e tyre kanë futur edhe djem, nipa e mbesa, për të fshehur gjurmët, por edhe për të kriju alibi me milionerë ‘axhami’ bythlagur!

Në anën tjetër, gjithë ditën thirren e shtiren PROEVROPIANË, PROAMERIKANË e lloj lloj marifete të ndryshme, për tu dukur si shpëtimtar e vizionarë!

Proamerikanizmi e proevropianizmi i tyre vlen sa ata flamujt 1 euro të ‘toptan’ tregtarëve.

‘Agallarët’ milionerë mes popullit të varfër, që të shkretit i’a nxorrën edhe brekët.

Ata dolën pikërisht nga ky popull i vjedhur deri në palcë dhe sot shtiren sikur mëshirues.

Gjurmëve të tyre me skemat e ngjajshme po vijnë neozhvatësit e pinjollëve klasik të korrupsionit.

Këta janë mësuar me këtë popull të kllapitur dhe të kapluar nga harresa.

Ky popull harron shpejt, nuk ka masë kritike dhe pinjollët e korrupsionit kanë mësuar formulën me frazën “hajt se gjithçka zgjat dy a tre ditë”!

Nuk e di derisa do u shkoj!

TË FUNDIT
1 orë
Siljanovska Davkova i pranoi letrat kredenciale të ambasadorit të ri shqiptar Denion Mejdani
5 orë
Kroacia shpall persona të padëshiruar tre politikanë nga Mali i Zi
5 orë
Restorantet e Qeverisë dhe Parlamentit shtrenjtojnë çmimet, s'ka më fasule, ramstek ma lirë se falë
5 orë
VLEN: Kallëzimet penale kundër Drin dhe Besian Ahmeti, nuk ka më të paprekshëm
5 orë
E pazakontë në Gjermani: U ankua për nxehtësinë në aeroplan, shqiptari dëbohet nga fluturimi pak para nisjes

ME TE LEXUARA

5 orë
E pazakontë në Gjermani: U ankua për nxehtësinë në aeroplan, shqiptari dëbohet nga fluturimi pak para nisjes
1 ditë
Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi
5 orë
VLEN: Kallëzimet penale kundër Drin dhe Besian Ahmeti, nuk ka më të paprekshëm
1 ditë
Edi Rama jep lajmin e mirë për pushuesit në plazhin publik të Vlorës
5 orë
Restorantet e Qeverisë dhe Parlamentit shtrenjtojnë çmimet, s'ka më fasule, ramstek ma lirë se falë
23 orë
Taravari realizon edhe një premtim: Deri në fund të vitit do të punësohen 300 specializantë privat
5 orë
Kroacia shpall persona të padëshiruar tre politikanë nga Mali i Zi
23 orë
Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!

LEXO MË SHUMË

IMG_0044

Siljanovska Davkova i pranoi letrat kredenciale të ambasadorit të ri shqiptar Denion Mejdani

kroaci-kufi

Kroacia shpall persona të padëshiruar tre politikanë nga Mali i Zi

Foto: Ilustrim

Restorantet e Qeverisë dhe Parlamentit shtrenjtojnë çmimet, s’ka më fasule, ramstek ma lirë se falë

drin dhe besian ahmeti

VLEN: Kallëzimet penale kundër Drin dhe Besian Ahmeti, nuk ka më të paprekshëm

aeroport

E pazakontë në Gjermani: U ankua për nxehtësinë në aeroplan, shqiptari dëbohet nga fluturimi pak para nisjes

vlora-bregdeti-shqiptar

Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave

kazino lotari

I merret licenca një kompanie të lojrave të fatit, Lotaria Shtetërore ka vepruar paligjshëm

Maqedonia-Shqiperie-BE-EU-Bruksel-Bashkimi

KE shqetësime për sistemin e drejtësisë në Maqedoninë e Veriut

Radojcic vilat pasuria

Pronat e sekuestruara të Radoiçiqit i kalojnë Policisë së Kosovës

INFO

NA NDIQ