Norvegjia e mposht Kosovën me rezultat 3-0 në ndeshjen miqësore

Picture of INA
INA

06/06/2024

Kombëtarja e Kosovës sot ka zhvilluar ndeshjen e saj të parë dhe të fundit miqësore gjatë këtij muaji.

“Dardanët” të drejtuar nga Franco Foda u mposhtën thellë nga Norvegjia, me shifrat 3-0, shkruan “Gazeta Express”.

Të tre golat i shënoi sulmuesi më në formë në botë, Erling Haaland, i cili shfrytëzoi çdo gabim të mbrojtjes kosovare.

Fillimisht, Haaland gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 14-të të ndeshjes, derisa të dytin e shënoi në minutën e 70-të.

Në minutën e 75-të, Haaland kompletoi tregolëshin, dhe kështu ishte epilogu i takimit.

Norvegjia do të luajë me Danimarkën pas ndeshjes me Kosovën.

Ndërkohë, Kosova me këtë takim në Oslo e përfundon edhe këtë rrugëtim, derisa rikthehet të luajë tek në shtator në Ligën e Kombeve.

TË FUNDIT
8 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
19 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
19 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
19 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
19 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

ME TE LEXUARA

19 orë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
19 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
19 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
19 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
19 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
8 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

euro 2024 gjermani

EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani

Pep Guardiola

Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

kombetarja-768x486

Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime

struga trim lum

Skuadra strugane me përforcim të radhës

kombetarja ivan balliu

Mediet italiane zbulojnë lojtarin më të rëndësishëm te Shqipëria, Italia, Spanja dhe Kroacia

shqiperia euro 2024

Çka do të ndodhë nëse ekipet përfundojnë me pikë të njëjta në Euro 2024?

INFO

NA NDIQ