NPK “Tetova”: Uji për pije është i pastër dhe i sigurt

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/01/2022

Ndërmarrja Publike Komunale “Tetova” informon se uji për pije në rrjetin e ujësjellësit të qytetit, është i sigurt dhe i pastër.

Nga NPK “Tetova” nga analizat e kryera nga Qendra për Shëndet Publik në Tetovë, është konfirmuar se uji i përmbush të gjitha kushtet për sigurinë e tij.

“Në bazë të rezultateve nga analizat e kryera nga Qendra për Shëndet Publik në Tetovë në rrjetin e ujësjellësit, uji për pije në qytetin e Tetovës është i pastër dhe për pije. Nga rezultatet e marra është vërtetuar se uji nga ujësjellësi i qytetit të Tetovës, është sipas kushteve të parapara me Rregulloren për sigurinë e ujit për pije dhe Ligjit për furnizim me ujë të pishëm(Gazeta Zyrtare e RM-së nr.46/08 dhe 183/2018). Uji poashtu është i pastër sa i përket gjendjes së tij mikro-biologjike dhe është i sigurt për pije”, thonë nga NPK “Tetova”.

Ndryshe, para disa ditëve për shkak të një defekti në rrjetin e ujësjellësit, qytetarët e Tetovës për disa ditë me radhë kanë qenë pa furnizim me ujë për pije.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9419

UT-ja çmim për Talat Xhaferin, Ziberi: Mos të keqpërdoret UT-ja në periudhë parazgjedhore

arber ademi

Ademi: Vazhdojmë me mbështetjen e të gjitha Universiteteve në vend!

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ