NQP-Shkup: Autobusët sot do të qarkullojnë me itinerarin e së dielës

INA
INA

11/10/2023

Me rastin e festës së sotme “11 tetorit”, Ditës së Kryengritjes Popullore, autobusët e transportit publik do të qakullojnë sipas orarit të ditës së diel, njoftojnë nga Ndërmarrja e Qarkullimit Publik– Shkup.

Do të ketë dy biletari shërbimi, të cilat do të punojnë nga ora 08:00 deri në 14:00, ajo në Qendrën e Transportit (në dalje) dhe biletaria në Gjorçe Petrov.

NQP rikujton se teleferiku do të funksionojë normalisht nga ora 10:00 deri në 18:00, ndërsa nga ora 17:00-17:30 do të jetë udhëtimi i fundit nga poshtë-lart, pra në orën 17:45 udhëtimi i fundit nga lart-poshtë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

LSDM SDSM

LSDM akuzon Mickoskin për fshehje të informacioneve në rastin e vrasjes së dyfishtë

INFO

NA NDIQ