NQP Shkup thirrje për punësimin e shoferëve

Picture of INA
INA

19/09/2023

Ndërmarrja Publike NQP Shkup ka publikuar thirrje për punësimin e shoferëve.

Në faqen e Ndërmarrjes kërkohen kandidat me minimum shkollë të mesëm të kryer, kategorinë D të lejes për vozitje, përvojë pune minimum dy vjeçare, fleksibilitet për punë në ndërrime dhe sjellje profesionale.

Kandidatët duhet të dorëzojnë edhe dëshmi se me aktgjykim nuk është dënuar për të ushtruar profesionin, veprimtarinë ose detyrën.

Sipas informacioneve NQP tani më disa vite po përballet me largimin e shoferëve, të cilët ikin jashtë shtetit, kryesisht në Maltë, Gjermani por edhe vende tjera për rroga më të mëdha. /SHENJA/

TË FUNDIT
4 orë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit
4 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
4 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
4 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
4 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Republikanët flasin për zëvendësuesin e mundshëm të presidentit Biden në zgjedhje
8 orë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang
1 ditë
Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet
5 orë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
1 ditë
MASH shpalli konkurset për bursa për ciklin e dytë dhe të tretë të studimeve jashtë vendit
8 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

LEXO MË SHUMË

ujmani

Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

presheva

Rrëmbehet një fëmijë i mitur nga Presheva, dyshohet një shtetas i Kosovës

INFO

NA NDIQ