Nuk do ta besoni se cili trajner mund të zëvendësojë Allegrin te Juventus

0

Largimi i Massimiliano Allegrit nga Juventus, ka bërë që të ngjallen shumë dyshime për pasuesin e tij.

Juventus të premten ka njoftuar se ka vendosur të ndajë rrugët me trajnerin 51 vjeçar, pas bashkëpunimit pesë vjeçar.

Lajmet kryesore në mediet sportive italiane, kanë të bëjnë me trajnerin që do të zëvendësojë Allegrin.

Hipoteza Pep Guardiola është hedhur tashmë poshtë nga trajneri spanjoll, ndërsa Mauricio Pochettino dhe Didier Deschamps duken vështirë të arritshëm.

Emrat e fundit që janë shfaqur për të marrë drejtimin e Juventus, janë Simone Inzaghi dhe Sinisa Mihajlovic.

Ky i fundit nuk është se ka bërë karrierë të madhe në futboll.