Nuk do ta besoni se si u ndërtuan piramidat e Egjiptit (VIDEO)

Picture of ina-online
ina-online

03/10/2023

Piramidat e GIZËS janë një nga mrekullitë e botës moderne por ata u ndërtuan 4 mijë vjet më herët. Qytetarët por edhe shkencëtaret shumë herë kanë ngritur debate dhe teori duke besuar se në atë kohë ka pasur qytetërime më inteligjente se tani ndërsa thashethemet kanë shkuar deri aty sa që është thënë se në ndërtimin e piramidave kanë gisht edhe jashtëtokësorët.

Por sipas arkeologeve, gurët e rëndë dhe të shumtë janë gdhendur me dalta ndërsa janë transportuar përmes ujit, një degë e lumit Danub që me kohën është tharë.

Për më shumë ju ftoj ta ndiqni videon

TË FUNDIT
1 orë
Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE
13 orë
Sot votohet nisma e “Junts” katalunas për njohjen e Kosovës nga Spanja
2 ditë
Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?
2 ditë
Mbi një mijë pelegrinë myslimanë vdesin nga temperaturat e larta në Arabinë Saudite
5 ditë
Udhëton me biçikletë dhe i bie pianos, Mark Rutte Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s!

ME TE LEXUARA

2 ditë
Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?
13 orë
Sot votohet nisma e “Junts” katalunas për njohjen e Kosovës nga Spanja
1 orë
Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240625-214151~2

Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE

spanja

Sot votohet nisma e “Junts” katalunas për njohjen e Kosovës nga Spanja

biden-trump

Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?

haxh-meke

Mbi një mijë pelegrinë myslimanë vdesin nga temperaturat e larta në Arabinë Saudite

Mark Rutte

Udhëton me biçikletë dhe i bie pianos, Mark Rutte Sekretari i ri i Përgjithshëm i NATO-s!

Borell

REL: Borrell rekomandon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës

korona-virusi

​Një infeksion bakterial vdekjeprurës trondit Japoninë

haxh-meke

Temperatura ekstreme 50 gradë C, mbi 550 pelegrinë ndërrojnë jetë në Mekë

raketa-berthamore

Sa armë bërthamore ka aktualisht NATO, vendet e tjera dhe Rusia?

INFO

NA NDIQ