“Nuk do të ketë ndryshime kushtetuese në këto kushte dhe diktat bullgar”, thonë nga OBRM-PDUKM

Picture of INA
INA

17/08/2023

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM e ka përsëritur qëndrimin e saj se nuk do t’i mbështesë ndryshimet kushtetuese. Nga kjo parti thonë se këtë do ta thonë edhe nesër në seancën plenare, në të cilën do të diskutohet për ndryshimet kushtetuese.

“Grupi parlamentar i OBRM-PDUKM-së është i qartë me qëndrim të vazhdueshëm, nuk do të ketë ndryshime kushtetuese në këto kushte dhe diktat bullgar. Grupi parlamentar i OBRM-PDUKM-së dhe koalicionit ia kanë thënë Komisionit për ndryshime kushtetuese dhe do ta përsërisin në seancë plenare”, kanë thënë OBRM-PDUKM.

“LSDM-ja dhe BDI-ja nuk mund të manipulojnë publikun edhe gjatë, gënjeshtrat e tyre do të shpërthejnë si flluskë sapuni tashmë këtë javë, kur populli do të shohë se qeveria nuk ka deputetë për ndryshime kushtetuese”.

“LSDM-ja dhe BDI-ja janë të vetëdijshëm se po fundosen dhe se nuk kanë rrugëdalje, por ditën që janë në pushtet vazhdojnë të gënjejnë dhe manipulojnë publikun dhe derisa po e bëjnë këtë po bëjnë kompanitë e afërta të tyre bëjnë miliona”, thuhet deklaratën e OBRM-PDUKM-së.

TË FUNDIT
3 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
3 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
4 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
4 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
6 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

19 orë
Mickoski pritet të dorëzojë në Kuvend propozimin për përbërjen e qeverisë së re
3 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
16 orë
Ndërroi jetë Stojan Andov, kryeparlamentari i parë i RMV-së
9 orë
Serbi Stoilkoviç pjesë e Qeverisë, ja çka thotë Mickoski
18 orë
Stoltenberg: Kina duhet të paguajë për mbështetjen e luftës së Putinit
14 orë
Petrovska: Dorëheqja e Zaevit nga LSDM ishte vendim i gabuar
9 orë
ASH: Stoilkoviq ta njohë Kosovën, gjenocidin në Srebrenicë dhe të distancohet nga Putini dhe Vuçiçi, para votimit të Qeverisë

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ