Nuk do të mund t’i fshehim më shkeljet, MPB do të vendos kamera në Shkup, Tetovë dhe Kumanovë

INA
INA

29/12/2023

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në takimin e fundvitit me gazetarët ka bërë të ditur se do të ashpërsohen kontrollet për shkelësit e rregullave të komunikacionit, transmeton TV21.

Ministri ka bërë të ditur se do të vendosen kamera për kontroll të sigurisë së komunikacionit në Shkup, Tetovë dhe Kumanovë, në autostrada.

Shtoi se do të ketë sisteme mobile të cilat do të ketë mundësi t’i vendosin gjithandej në shtet.

Megjithatë Spasovski nuk ka zbuluar se kush do t’i vendos kamerat dhe se sa do ta rëndojë buxhetin kjo masë, pasi siç tha, informacionet janë të klasifikuara./TV21

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

hysni shaqiri

Shaqiri: Këto zgjedhje i fiton opozita shqiptare

Moti_26-780x470-1

Moti sot paradite me diell, pasdite me vranësira të ndryshueshme

Bujar Osmani

Rreziku nga Rusia – Ja kur hapet “kutia e Pandorës” sipas Bujar Osmanit!

IZETT-1392x928

Izet Mexhiti: Përplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016 kur isha kundër koalicionimit me Nikolla Gruevskin

IMG_9321

VIDEO/Pajaziti: Premtimet e Ali Ahmetit për heqjen e 20%, reprizë që 20 vite vazhdimisht përsëritet

Taravari Gostivar

Taravari: Për pak orë mblodhëm 8 mijë nënshkrime

policia-mk

Vrasje në Bllacë, krisma armësh

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

INFO

NA NDIQ