“Nuk doja ta vrisja”, shqiptari në Gjermani përballet me nënën e viktimës në gjykatë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/03/2023

Një shtetas shqiptar, i quajtur Fisnik H, është përballur në gjykatë me akuzën se ka vrarë një 31-vjeçar me origjinë turke në Gjermani.

24-vjeçari e pranoi akuzën, teksa tha se ngjarja ndodhi pas një mosmarrëveshjeje, shkruan Bild.

Ai ka qëlluar 5 herë ndaj viktimës, i cili ndërroi jetë në spital, pas dy të shtënave që mori në gjoks.

I riu shqiptar u shpreh se ishte penduar dhe kërkoi falje. “Nuk doja ta vrisja, por ndihesha i kërcënuar. Unë thjesht doja të flisja me të. Mustafa goditi vëllain tim të vogël. Ai donte të më thyente edhe kockat ”, tha ai.

24-vjeçari u përball në sallën e gjyqit me nënën e viktimës, e cila në një moment ndërpreu seancën dhe e paralajmëruar: Kujdes! Thuaj të vërtetën, i çmendur.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 27 qershor të vitit 2022 në një park në Gaarden./abcnews.al

TË FUNDIT
11 orë
Hajni zviceran ia vodhi çantën shtetasit të Maqedonisë, por nuk i gjeti 1 mijë eurot e fshehura në libër
13 orë
Arrestohet shqiptari i dyshuar për vrasje në Gjermani
13 orë
Mediat zvicerane shkruajnë për garat ilegale në Kosovë me vetura me targa të Zvicrës
1 ditë
“Lakmojmë luksin e mërgimtarëve, por jemi dembela”! Ekonomisti thotë se mërgata lë në RMV rreth një miliard euro
3 ditë
Lirohet nga akuzat kosovari i cili dyshohej për akte seksuale me një fëmijë

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Lakmojmë luksin e mërgimtarëve, por jemi dembela”! Ekonomisti thotë se mërgata lë në RMV rreth një miliard euro
13 orë
Mediat zvicerane shkruajnë për garat ilegale në Kosovë me vetura me targa të Zvicrës
13 orë
Arrestohet shqiptari i dyshuar për vrasje në Gjermani
11 orë
Hajni zviceran ia vodhi çantën shtetasit të Maqedonisë, por nuk i gjeti 1 mijë eurot e fshehura në libër

LEXO MË SHUMË

vjedhje

Hajni zviceran ia vodhi çantën shtetasit të Maqedonisë, por nuk i gjeti 1 mijë eurot e fshehura në libër

Arrestim_Pranga-780x468-1

Arrestohet shqiptari i dyshuar për vrasje në Gjermani

Ferrari bugati

Mediat zvicerane shkruajnë për garat ilegale në Kosovë me vetura me targa të Zvicrës

mergimtar

“Lakmojmë luksin e mërgimtarëve, por jemi dembela”! Ekonomisti thotë se mërgata lë në RMV rreth një miliard euro

GJYKATA

Lirohet nga akuzat kosovari i cili dyshohej për akte seksuale me një fëmijë

eset jashari

Eset Jashari nga Kumanova rrëfen jetën e rëndë për tu vendosur në Zvicër

shofer-bus

Aksidentohet në Itali autobusi me turistë nga Shqipëria, 16 të lënduar

tetova

Mërgimtarët gjallërojnë Tetovën, por ankohen për çmime të larta: Më shtrenjtë se në Zvicër!

Foto: Ilustrim

Itali, e çoi në një kamp veror, 7-vjeçarja shqiptare mbytet në liqen (FOTO)

INFO

NA NDIQ