Nuk e ka në mendje Bayernin – zbulohet plani i Zidanes për t’u kthyer në zejen e trajnerit

INA
INA

01/03/2024

Siç priret të jetë rasti kur shfaqet ndonjë punë e madhe, emri i Zinedine Zidanes ka qenë në titujt kryesorë. Javët e fundit është përmendur si trajner i mundshëm i Manchester United dhe kandidat për postin e Bayern Munichut, ndërsa verën e kaluar ishte Paris Saint-Germain që e kërkonte atë.

Megjithatë, Jonathan Johnson i ka thënë Caught Offside se edhe pse ai pret që ai të kthehet në futboll më shpejt se sa pritej – Zidane ka thënë po aq shumë – nuk ka gjasa të jetë para verës.

Puna që ai dëshiron me të vërtetë është kombëtarja e Francës, të cilën ai pritej ta merrte vitin e kaluar para se të zgjatej kontrata e Didier Deschamps deri në vitin 2026. Megjithatë, nëse Franca performon keq në Euro këtë verë, atëherë Zidane do të jetë gati për të marrë drejtimin.

Nëse nuk është kështu, atëherë Zidane mund të fillojë të eksplorojë alternativa, si te ish-klubi Juventusi, ose klubi i qytetit të lindjes, Olympique Marseille, të paktën duke e pozicionuar veten për një hapje të mundshme.

Nëse do të ndodhte një kalim te Marseille, kjo mund t’i lejonte Zidanes një skuadër për të ndërtuar. Sido që të jetë, Johnson nuk beson se do të jetë trajneri i Bayernit këtë verë.

Zidane ka drejtuar vetëm Real Madridin, por e bëri këtë me sukses të jashtëzakonshëm, duke siguruar tri Liga të Kampionëve dhe dy tituj të La Ligës në dy periudha, por mungesa e tij nga loja që nga viti 2021 sugjeron se ai nuk është i gatshëm të hidhet në një skuadër ku nuk do të përshtatej.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ