Nuk është fundi i karrierës sime ardhja në Afrikën e Jugut”/ Ronaldo bën gafën në Al Nassr

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/01/2023

Në konferencën e tij të parë për shtyp në Arabinë Saudite pas lëvizjes së tij shumë milionëshe për t’u bashkuar me Al Nassr-in, ylli i futbollit Ronaldo në mënyrë të turpshme e mori gabim emrin e vendit të tij të ri pritës.

“Nuk është fundi i karrierës sime ardhja në Afrikën e Jugut”, tha ai.

Ndërsa ishte padyshim një gabim i gjuhës, kjo nuk i ka ndaluar disa tifozë të futbollit afrikano-jugor të ëndërrojnë të shohin një nga yjet më të famshëm në botë duke luajtur për ekipin e tyre vendas .

Dhe autoriteti i turizmit në Afrikën e Jugut ende shpreson që Ronaldo të shfaqet në stadiumin Moses Mabhida, i ndërtuar në qytetin bregdetar të Durban për Kupën e Botës 2010.

Redaktori i futbollit Jonty Mark komentoi: “Arabia Saudite dhe Afrika e Jugut mund të kenë të njëjtin inicial në fillim të secilës pjesë të emrit të tyre përkatës, por është pak e çuditshme që Ronaldo nuk mundi të zgjidhte vendin e duhur.”

Të tjerë shprehnin se Ronaldos nuk i ka interesuar vendi por paga.

Paga e tij vjetore e raportuar prej 75 milionë dollarësh besohet se e bën atë futbollistin më të paguar në botë gjatë kontratës së tij 30-mujore.

Ndërkohë që ata nuk mund të ishin të lumtur, zyrtarët sauditë në konferencën për shtyp nuk kërkuan të korrigjojnë Ronaldon dhe kjo duket se nuk i shqetësoi tifozët e tij të rinj sauditë, të cilët i bënë atij një pritje të madhe.

Disa të tjerë kanë shprehur se ky është një gabim që mund ta bëjnë të gjithë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ