Nuk është i famshëm sa duhet, klubi arab largon pas 1 muaji futbollistin që bleu (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

22/08/2023

Për 30 milionë euro João Pedro Neves Filipe i njohur si Jota, nënshkroi për klubin saudit Al Ittihad nga Celtic në korrik. Megjithatë, vetëm një muaj më vonë, lojtari do të largohet nga klubi.

24-vjeçari siguroi një transferim në Saudi pas një sezoni fantastik në ligën skoceze, duke shënuar 15 gola në të gjitha garat. Megjithatë, pas vetëm një muaji dhe 6 ndeshjeve për skuadrën, lojtari është duke u larguar nga klubi.

Kjo pasi Jota nuk është në standardet e kërkuara nga skuadra e Nuno Espírito Santo-s, i cili mburret me Karim Benzema dhe N’Golo Kante në ekipin e tij.

Mediat raportojnë se ka “pakënaqësi mes tifozëve dhe drejtuesve”, pasi ai nuk është një nga yjet e skuadrës dhe nuk është i famshëm.

Nuk është i famshëm sa duhet, klubi arab largon pas 1 muaji

TË FUNDIT
6 orë
Spanja kampione e Evropës
18 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
18 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
19 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
19 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

6 orë
Spanja kampione e Evropës
19 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
19 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
18 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
18 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ