“Nuk është problem”, Bislimovski tregon se për sa para është shtrenjtuar rryma elektrike

Picture of INA
INA

02/07/2024

Kreu i Komisionit Rregullator për Energjetikë, Marko Bislimovski në Daily Click në TV21 tha se shtrenjtimi i rrymës elektrike nuk do të jetë problem për shumicën e qytetarëve. Bislimovski thotë se mesatarisht, shumica e amvisërive do të paguajë fatura të rrymës elektrike për 4 denarë më shtrenjtë në muaj.

“Për 88% të amvisërive, rritja është 0,4%, kjo e “përkthyer” në para, për 1000 denarë nëse dikush paguan, tani do të paguajë 1004 denarë, nëse dikujt i duket problematike, nuk është, edhe vetë qytetarët e dinë”, tha Bislimovski në TV21.

https://www.facebook.com/TV21Videos/videos/426890273650850/?ref=embed_video

TË FUNDIT
28 minuta
Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje
1 orë
Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr
2 orë
Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme
2 orë
Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore
2 orë
Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

ME TE LEXUARA

17 orë
KE shqetësime për sistemin e drejtësisë në Maqedoninë e Veriut
2 ditë
9 vjet pa komandant Shqiponjën, e përkujtojnë familjarë e bashkëluftëtarë
4 orë
Toshovski sot në Tabanoc takohet me Daçiqin
1 ditë
Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit
17 orë
I merret licenca një kompanie të lojrave të fatit, Lotaria Shtetërore ka vepruar paligjshëm
1 ditë
VLEN për kallëzimin penal të nipit të Ali Ahmetit
4 orë
Për festën e Ilindenit, Siljanovska-Davkova në Pelincë dhe Prohor Pçinski, Mickoski në Krushevë, Gashi në Shkup
23 orë
Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!
17 orë
Dy kosovarë ndalohen në Maqedoni të Veriut për kontrabandim të barnave, kafesë dhe parfumeve

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje

IMG_4697

Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr

arben taravari2

Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme

vanja

Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore

policia

Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

arben fetai

“Spiun i Albin Kurtit”, Fetai flet për kritikat për pasurinë e tij: Levica vazhdimisht merret me mua

IMG_4697

Fetai: Do të ndryshojmë ligjin, për një vit të mbyllim 70% të kazinove

ilinden krusheve

Për festën e Ilindenit, Siljanovska-Davkova në Pelincë dhe Prohor Pçinski, Mickoski në Krushevë, Gashi në Shkup

Pance Toshovski

Toshovski sot në Tabanoc takohet me Daçiqin

INFO

NA NDIQ